Kļūda
  • JUser: :_load: nav iespējams ielādēt lietotāju ar id: 1001

Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki

Dalies:

Zdzsv-logo

 

No 25. līdz 28. jūnijam Rīgā un Latvijas novados notiks Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki. Koris "Austrums" piedalīsies gan atklāšanas ceremonijā, kas norisināsies Vērmanes parkā 25. jūnijā, plkst. 22:00, gan arī svētku noslēguma koncertā.

2015. gadā Svētku tradīcijai aprit 20 gadi - šo gadu laikā Svētki sarīkoti visās Svētku tradīcijā iesaistītajās dalībvalstīs. Jubilejas gadā tos kārtējo reizi jārīko Latvijai.

Svētku dalībnieki – apmēram 8000 dziedātāju no Svētku dalībvalstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Dānijas, Īslandes. Kā Svētku dalībniekus plānots uzaicināt arī latviešu diasporas korus no Eiropas un citām pasaules valstīm.

Svētku tradīcija iedibināta 1995.gadā ar mērķi pulcēt kopā Baltijas un Ziemeļvalstu amatierkorus, izkopjot Dziesmu un deju svētku tradīcijai raksturīgo kopdziedāšanu, t.sk. izpildījumā a cappella, kura līdz tam bijusi raksturīga tikai Baltijas valstīs, un sekmēt Eiropas valstu kultūras apmaiņu.

Svētku idejas autors ir izcilais diriģents Imants Kokars. Pirmie Svētki notika Latvijā, Rīgā, kopā pulcējot gandrīz 6000 dziedātāju no Baltijas un Ziemeļvalstīm. Turpmākajos gados Svētki organizēti: Visbijā, Zviedrijā (1997), Skienā, Norvēģijā (2000), Klaipēdā, Lietuvā (2002), Tartu, Igaunijā (2008), Reikjavīkā, Islandē (2010), Helsinkos, Somijā (2012).

Tā kā laikā no 2015.gada 1.janvāra līdz 30.jūnijam Latvija ir prezidējošā valsts Eiropas Savienības Padomē, Svētkus ir plānots sarīkot kā Prezidentūras publiskās diplomātijas un kultūras programmas noslēguma pasākumu Latvijā.

2015.gadā plānotos Svētku sagatavo un rīko Kultūras ministrija un Latvijas Nacionālais kultūras centrs, sadarbojoties ar Ārlietu ministriju un Latvijas Prezidentūras Eiropas Savienībā Padomē sekretariātu, Iekšlietu ministriju, Valsts policiju un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Veselības ministriju un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Latvijas pašvaldībām, Latvijas Televīziju un Latvijas Radio, nevalstiskajām organizācijām, kā arī Baltijas un Ziemeļu valstu organizācijām.

rigas-dome-1

riga-2

biedriba-3