Kļūda
  • JUser: :_load: nav iespējams ielādēt lietotāju ar id: 958

Kamēr... koncerts "Amber songs" 2014.g. 15. un 16. martā

Koris "Kamēr..." izpilda latviešu tautasdziesmas dažādu valstu komponistu apdarēs

Biļetes: http://www.bilesuparadize.lv/events/perf/7416

Koncertprogrammas "Amber Songs" pamatā ir kora "Kamēr..." dibinātāja un ilggadēja mākslinieciskā vadītāja Māra Sirmā iecere - izveidot 16 latviešu tautasdziesmu ciklu, kur apdares veidojuši komponisti no visas pasaules. Dziesmas projektam atlasījis Valdis Muktupāvels.

Nosaukums "Amber Songs" radies domājot par tautasdziesmu kā visdārgāko dziesmu, tā pielīdzināta latviešu dārgakmenim dzintaram (tulk. no angļu val. "amber" - dzintars). Atšķirībā no iepriekšējām kora "Kamēr..." tematiskajām programmām, šoreiz nav tikuši atlasīti darbi par vienu tēmu, tā vietā pārstāvēta visplašākā tematika un melodiju dažādība.

"Dzintara dziesmu" jeb "Amber Songs" programma skan divos koncertos - 15.martā un 16.martā - Latvijas Universitātes Lielajā aulā. Koncerta mākslinieciskais vadītājs un diriģents ir Jānis Liepiņš, režisors - Roberts Rubīns, mākslinieks un scenogrāfs - Ilmārs Blumbergs.

http://www.kultura.lv/?id=23425&r=koncerts-amber-songs

Mūzikas akadēmija piedāvā jaundarbu programmu Māra Sirmā vadībā

J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) aicina visus mūzikas interesentus uz ļoti īpašu notikumu – jaundarbu pasaules pirmatskaņojumu koncertiem “Spodrē manu dvēselīt’”., portālu LA.lv informēja JVLMA sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Lāce.

Koncerti notiks 7. martā Austrumlatvijas koncertzālē / Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē un 14. martā JVLMA Lielajā zālē. Klausītāju vērtējumam tiks nodoti Paula Dambja, Jura Karlsona, Pētera Plakida, Selgas Mences, Riharda Dubras, Ērika Ešenvalda, Gundegas Šmites, Rolanda Kronlaka, Jura Vaivoda, Kārļa Lāča, Jāņa Aišpura un kompozīcijas studentu jaundarbi, kurus izdziedās JVLMA jauktais koris un etnomuzikoloģijas studenti. Koncerta mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents – Māris Sirmais.

Šie koncerti ir vērienīga kopprojekta rezultāts, jo pasaules pirmatskaņojumus piedzīvos virkne latviešu komponistu jaundarbu. Kopprojekts tapis, sadarbojoties JVLMA Diriģēšanas, Etnomuzikoloģijas un Kompozīcijas katedrām, uzrunājot radīt darbus korim gan jau pieredzējušus un plašāk pazīstamus komponistus, gan arī jauniešus – vēl tikai topošos komponistus.

Jautāts par grandiozo ideju, koncerta mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais stāsta: “Koncerta ideja ir vērsta ļoti daudz dažādos virzienos, pirmkārt, tas ir mūžu mūžos aktuālais jautājums par jaundarbu tapšanu, kas virza mūsu kultūras attīstības procesu. Otrkārt, par šo konkrēto ideju – tajā apvienojas tādi trīs būtiski virzieni kā kompozīcija, etnomuzikoloģija un kora kultūra, jo caur koru kultūru tradicionālā mūzika var tikt nesta ļoti tālu pasaulē un daudzi pasaulē iepazinuši latviešu tautasdziesmu, latviešu tautas tērpu un nacionālās atšķirības elementu tieši tādā veidā. Šajā reizē mūsu mērķis bija veidot jaundarbus, kas balstīti uz tradicionālās mūzikas pamatu pamatiem, sadarbībā ar kompozīcijas nodaļu, proti, visiem studentiem, kas šobrīd studē kompozīciju. Noteikti jāpiemin vēl viena šī fantastiskā projekta šķautne – tiek veidots sadarbības modelis starp komponistiem un diriģentiem. Jauno komponistu darbus diriģēs studenti – diriģenti. Tā viņi veidos kopdarbu jau no paša sākuma, no darba tapšanas stadijas līdz pat atskaņojumam, sadalīti pāros.”

Koris "Latvija" V.A.Mocarta "Rekviēms"

2013. gada 16. februātris 19:00, Lielajā ģildē Amatu ielā 6

Piedalās:

Valsts Akadēmiskais koris „Latvija”

Liepājas Simfoniskais orķestris

Egils Šēfers (klarnete)

Elīna Šimkus (soprāns)

Ieva Parša (mecosoprāns)

Boris Stepanovs (tenors, Krievija)

Krišjānis Norvelis (bass)

Diriģents Lucs KĒLERS (Vācija)

“Sōla” aicina uz koncertu “Kadru romantika”

15. februārī plkst. 20.00 Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris “Sōla” aicina uz koncertu “Kadru romantika” Spīķeru koncertzālē, lai kopā ar kameransambli “Brokastis četratā” un solistiem Zani Dombrovsku un Daumantu Kalniņu nodrošinātu jums turpmākajam gadam perfektu mīlas “kadrējumu” un romantisku “sirdsstīgu skanējumu”.

Koris “Sōla” katru gadu februārī ap Valentīndienas laiku rīko t. s. vieglās mūzikas koncertu, kurā atskaņo populāras korim aranžētas mīlas dziesmas. Šogad tā būs kinomūzika koncertā “Kadru romantika”. Paši koristi ieteica dziesmas no kinofilmām, kuras vēlētos dziedāt. Kora “Sōla” mākslinieciskais vadītājs Kaspars Ādamsons: “Kāpēc kinomūzika? Tā šķiet atbilstoša Valentīndienas sajūtām: kino, satikšanās, pārdzīvojums, piedzīvojums... Kur gan vēl biežāk, neskaitot mūsu ikdienu, saskaramies ar mīlestības tematiku, ja ne filmu stāstos?”

Korim “Sōla” 2013. gada pirmajā koncertā pievienosies kameransamblis “Brokastis četratā” (A. Klučnieks – flauta, M. Zilberts – klavieres, J. Stafeckis – kontrabass un A. Krastiņš – sitaminstrumenti), kurš vienmēr izceļas ar pašu veidotām aranžijām un kuru izpildījumu var raksturot kā vieglu mūziku nogurušiem cilvēkiem, kas tieši sasaucas ar konkrēto kora programmu. Tāpat arī mūziķu pozitīvās personības, kuras saskan ar koristu neizsmeļamo dziedātprieku, jo spilgti iederas Valentīndienas koncerta atmosfērā.

 

Eiroradio projekts "Folk into Classic"

2013. gada 25. janvārī plkst. 19:00 Lielajā ģildē

Eiroradio projekts "Folk into Classic"
Programmā: Līga Celma, Ēriks Ešenvalds (jaundarbs), Laima Jansone (jaundarbs), Zoltāns Kodājs, Sergejs Prokofjevs, Veljo Tormiss
Piedalās: Latvijas Radio koris, Sinfonietta Rīga, Laima Jansone (kokle), diriģenti Normunds Šnē un Sigvards Kļava

Ungāru folklorista Kodāja, klezmeru mūzikas pētnieka Prokofjeva un latviešu burdona zinātāja Tormisa opusiem līdzās divi tautas mūzikā sakņoti Latvijas komponistu jaundarbi. Pati Laima Jansone piedalīsies atskaņojumā, atkal pārsteidzot ar savu sudrabpirkstu spožajām pasāžām un improvizācijām. Eiroradio (EBU) koncertcikla Folk into Classics ietvarā šis koncerts tiks tiešraidīts un retranslēts daudzās Eiropas valstīs.