Kļūda
  • JUser: :_load: nav iespējams ielādēt lietotāju ar id: 955

Kurētāji

Dalies:

Diriģenti un darbinieki

Ārijs Šķepasts (1961) ir J.Vītola LV Konservatorijas kordiriģēšanas nodaļas docenta Jevgēņija Augustinoviča klases absolvents (1985). Studiju gados strādājis ar LMA kamerkori „Senais kalns” un LU sieviešu kori „Minjona”. Pēc studiju beigšanas profesors Leonīds Vīgners uzaicina viņu strādāt ar jaukto kori „Mūza”. 1987. gada janvārī tiek nodibināts kamerkoris „Austrums” un kopš dibināšanas dienas Ārijs Šķepasts ir kora mākslinieciskais vadītājs. 1990. gadā Ārijs Šķepasts uzņemas mākslinieciskā vadītāja pienākumus arī Rīgas Latviešu biedrības jauktajā korī. Paralēli darbam abos kolektīvos, Ārijs Šķepasts vairāk kā 20 gadus bijis Latvijas Radio Kora mākslinieks un kopš 1995. gada koncertē barbershop ansamblī „Harmony 4 Riga”. Līdz 2008. gadam - pedagogs Rīgas Doma kora skolā. No 2011.gada septembra strādā Rīgas 6.vidusskolā vadot vidusskolas vokālo un vokāli instrumentālo ansambli, kā arī vidusskolas jaukto kori.

 

2012.gada septembrī, kā kormeistars, korī darbu sāka Vilhelms Vācietis (1994). Vilhelms savas mūziķa gaitas uzsācis Rīgas Doma kora skolā, kur turpina mācības arī šobrīd, diriģēšanas klasē, III kursā pie pedagoga Valda Bernhofa. Rīgas Doma zēnu kora dziedātāju rindās ir pavadījis 7 gadus, piedaloties neskaitāmos festivālos un projektos gan Latvijā, gan daudzviet pasaulē, sadarbībā ar daudziem, pasaulē atzītiem, orķestriem un diriģentiem. Dalība zēnu korī sniedza arī iespēju piedalīties LNO iestudētajās Ž.Bizē, P.Čaikovska, V.A. Mocarta, A.Maskata u.c. autoru izrādēs gan kā solistam, gan kordziedātājam, tai skaitā arī viesizrādēs Francijā, Krievijā un Lietuvā.
Kopš 2011. gada septembra dzied jauniešu korī Kamēr..., kura sastāvā ir piedalījies projektā „Mēness dziesmas”, XIV koru festivālā „Young Voices”, Ņižņijnovgorodā, kā arī ieguvis Grand Prix Bela Bartoka XV starptautiskajā koru konkursā, Debrecenā.
Kā saka pats Vilhelms, kormeistara darbs kamerkorī Austrums viņam ir īstens izaicinājums, jo šī ir pirmā šāda veida iespēja un pieredze, kas jau ir ielikusi un arī turpmāk liks kārtīgu pamatu viņa tālākajai profesionālajai darbībai.

MG-2856

 

Kā nenovērtējams atbalsts kolektīva garīgajiem līderiem, "Austruma" dzīves praktisko pusi kārtībā uztur Evija Lipiņa. Lai gan 'laicīgie' pienākumi prasa ne mazums laika un pūļu, starp iesniegumiem un darba plāniem kora prezidente rod arī spēku motivācijas, disciplīnas un morālās stājas nostiprināšanai kolektīvā. Un tā jau kopš 2010.gada septembra. Tā kā pamatdarbs E.Lipiņai ir finanšu pasaules ieskauts, aktīva dalība mākslinieciskā vienībā sniedz tik ļoti nepieciešamo līdzsvaru viņas, Īstenā Kultūras cilvēka, ikdienā. Kā dziedātāja "Austrumā" E.Lipiņa savas gaitas sākusi 2008.gada rudenī, taču arī līdz tam mūzika allaž bijusi kaut kur tuvumā. Vai tas būtu citā kolektīvā, vai mājas soli veicot - dziesma viņai no bērna kājas rada.