Kļūda
  • JUser: :_load: nav iespējams ielādēt lietotāju ar id: 954

Koncerts ar kori Junges Vokalensemble Hannover

Dalies:

2009. gada 7. jūlijā RĪGAS LATVIEŠU BIEDRĪBAS ZELTA ZĀLĒ plkst. 19:00

Koncertā tiksies koris “Junges Vokalensemble Hannover” no Vācijas un Rīgas Latviešu biedrības kamerkoris “Austrums”. Koris “Junges Vokalensemble Hannover” diriģenta prof. Klausa-Jirgena Ecolda (Prof. Klaus-Jürgen Etzold) vadībā atskaņos garīgo un laikmetīgo kormūziku. Savukārt, koris “Austrums” diriģenta Ārija Šķepasta vadībā izpildīs Pētera Vaska, Svena Dāvida Sandstrēma un Filipa Glāsa skaņdarbus.


Kori “Junges Vokalensemble Hannover” 1981. gadā dibinājis prof. Klauss- Jirgens Ecolds. Korī dzied 50 dziedātāji ar bagātīgu kordziedāšanas pieredzi.

 

Rīgas Latviešu biedrībā muzicēs koris “Junges Vokalensemble Hannover” no Vācijas un “Austrums”


Līdzās 15. līdz 21. gadsimta laicīgajai un garīgajai a cappella mūzikai koris izpilda arī mesas, oratorijas un pasijas. Viens no kora darbības virzieniem ir nepazīstama 20. gadsimta a cappella literatūra, tostarp arī laikmetīgās mūzikas pirmatskaņojumi. Kora repertuāra daudzveidību papildina arī citu tautu mūzika.     Savas pastāvēšanas laikā koris ir ierakstījis sešus kompaktdiskus. Kopš 1988. gada kā vieskoris tas regulāri piedalās dažādos Ziemeļvācijas radio projektos. Koris ir viens no tiem nedaudzajiem koriem Vācijā, kas vadošo koru apvienību un diriģentu uzdevumā piedalās radošajās darbnīcās un meistarklasēs.

Būtiska kora dzīves sastāvdaļa ir regulāri koncerti Vācijā un daudzi ārvalstu koncertceļojumi. Apmaiņā ar citiem koriem un piedaloties konkursos un festivālos, kora dalībniekiem ir iespēja iepazīt jaunus muzikālos sacerējumus un interesantus korus, piedalīties Vācijas koru tradīciju kopšanā. Līdzās neskaitāmajiem koncertbraucieniem pa Eiropu koris viesojies arī Ēģiptē, Izraēlā, Meksikā un Venecuēlā. Pēc 2009. gada koncertturnejas Baltijas valstīs koris 2010. gadā ielūgts viesoties Madagaskarā.

Koris saņēmis dažādus apbalvojumus starptautiskos koru konkursos, tostarp arī 1. vietu un Folkloras balvu starptautiskajā habaneras un polifonijas konkursā 2006. gadā Spānijā, 2. godalgu starptautiskajā koru festivālā Julio Villarroel 2008. gadā Venecuēlā un godalga par 3. vietu slavenajā Starptautiskajā radiokonkursā Let the poeples sing 2007. gadā, kas ir viens no lielākajiem kora sasniegumiem.

Koncertu rīko Rīgas Latviešu biedrība sadarbībā ar Gētes institūtu Rīgā un Vācijas Ārlietu ministriju. Biļetes, kuru cena Ls 2, iepriekšpārdošanā var iegādāties Rīgas Latviešu biedrības grāmatu galdā vai stundu pirms koncerta. Pensionāriem, studentiem un skolēniem ieejas maksa Ls 1.

 

rigas-dome-1

riga-2

biedriba-3