Kļūda
  • JUser: :_load: nav iespējams ielādēt lietotāju ar id: 1001

Koris “Austrums” pārstāvēs Latviju augsta līmeņa festivālā Šanhajā

Dalies:

Rīgas Latviešu biedrības kamerkoris “Austrums” kā vienīgais Latvijas kolektīvs no 14. līdz 24.maijam pārstāvēs Latviju prestižajā Šanhajas Starptautiskajā pavasara mūzikas festivālā Ķīnā.

 

Oriental Pearl TV Tower 1

 

Koris “Austrums” diriģenta Ārija Ādamsona vadībā Ķīnas pilsētās Šanhajā un Naņdzjinā popularizēs Latvijas spēcīgās kormūzikas tradīcijas, iepazīstinot Ķīnas publiku ar latviešu tautasdziesmām Jāņa Cimzes, Valta Pūces, Ārija Šķepasta, Guntara Geduļa un citu komponistu apdarēs, kā arī latviešu komponistu Pētera Vaska, Ērika Ešenvalda un Selgas Mences oriģināldarbiem. Deviņās dienās korim “Austrums” paredzētas astoņas uzstāšanās Šanhajas un Naņdzjinas lielākajās koncertzālēs un teātros.

Šanhajas Starptautiskais pavasara mūzikas festivāls ir viens no senākajiem un tradīcijām bagātākajiem kultūras festivāliem Ķīnā. Pasaules lielākās pilsētas mūzikas festivāla pirmsākumi meklējami 1959.gadā, kad notika pirmais Šanhajas mūzikas un dejas mēnesis. 1960.gadā tas ieguva “Šanhajas pavasara” nosaukumu un katru gadu piesaista gan izcilus Ķīnas mūzikas profesionāļus un augsta līmeņa amatierus, gan māksliniekus no citām pasaules valstīm. 32.Šanhajas Starptautiskā mūzikas festivāla ārvalstu viesu vidū šogad ir gan izcilā britu vokālā grupa “The King's Singers”, gan amerikāņu soprāns Džoisa Didonato (Joyce DiDonato), dāņu senās mūzikas ansamblis “Ars Nova Copenhagen”, Sanktpēterburgas simfoniskais orķestris un citi mākslinieki.

 

Pateicoties arvien pieaugošajai kormūzikas popularitātei Ķīnā, otro reizi festivāla ietvaros notiek Koru mākslas nedēļa. Tajā uzaicināti piedalīties vairāk nekā 20 augstas raudzes koru un vokālo grupu no Ķīnas un citām pasaules malām, tostarp ASV, Čehijas, Jaunzēlandes, Dienvidkorejas un Singapūras. Latviju otrajā Šanhajas Koru mākslas nedēļā pārstāvēs kamerkoris “Austrums”. Kori uzstāsies gan solo koncertos, gan vienosies grandiozos kopkoncertos.

 

Papildu informācija:

Ārijs Ādamsons
M. +371 29377441

rigas-dome-1

riga-2

biedriba-3