Kļūda
  • JUser: :_load: nav iespējams ielādēt lietotāju ar id: 1001

Ziemassvētku meditācija

Dalies:

Latvijas - Ziemeļindijas mūzikas kompozīciju Ziemassvētku meditācija pirmatskaņojums
2014. gada 21. decembrī pl. 19.30 SPLENDID PALACE Lielajā zālē

 

raaga 05

 

Ziemassvētku dziedājumu un Ziemeļindijas rāgu satikšanās vienuviet ir rets, lai neteiktu nebijis notikums Latvijas mūzikas kontekstā. Tieši šāds ir koncertiestudējuma Ziemassvētku meditācija muzikālā materiāla veidotāju dziļākais mērķis - ļaut klausītājam izvērtēt divu atšķirīgu muzikālu sistēmu iespējamo līdzāspastāvēšanu, mijiedarbi vai pat saplūsmi. Koncertā skanēs gan Ziemeļindijas klasiskā mūzika, gan triju Latvijas mūziķu tieši šim vakaram radītas Rietumu un Austrumu mūzikas kompilāciju versijas. 


Koncerta programmas kodolu veido Rietumu pasaulē iemīļoto korāļu Veni, veni, Emmanuel! un Prieks pasaulei tēmas, kas saaustas ar īpaši piemeklētām indiešu rāgām. Klasiskais sāroda, tampuras un tablas ansamblis būs dzirdams gan viens pats, gan kopā ar Rīgas Latviešu biedrības kamerkori Austrums (8. pasaules koru olimpiādes 2 zelta medaļu ieguvēju), skanēs arī kora un kokles saspēle. Mūzikas autori ir Sergejs Ancupovs (Ustada Amdžada Ali Hana* māceklis) un Valdis Muktupāvels (LU profesors, komponists un multiinstrumentālists), kora Austrums dziedājumu muzikālā risinājuma autors un mākslinieciskais vadītājs ir Ārijs Šķepasts (XXV Vispārējo Dziesmu svētku virsdiriģents). Koncertā skanēs latviešu un indiešu instrumenti: sārods (Akašs Sergejs Ancupovs, Latvija/Indija), tabla (Rītis Kamičaitis, Lietuva), tampura (Līla Ludmila Žurkova, Latvija) un kokle (Valdis Muktupāvels, Latvija).


Projektu vada Msc. Sanita Deksne.
Projekts tiek īstenots ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta finansiālu atbalstu.

* Ustads Amdžads Ali Hans ir viens no ievērojamākajiem mūsdienu mūziķiem, kurš regulāri sniedz solo koncertus prestižākajās pasaules koncertzālēs. Mūziķis ir Indijas valsts augstākā apbalvojuma īpašnieks, divas reizes saņēmis UNESCO apbalvojumus, septiņu ASV štatu goda pilsonis, goda doktors un lektors ap 20 Universitātēs visos kontinentos. Dalai Lama XXIV par meistara mūziku ir teicis: ” Ustada Amdžada Ali Hana spēles stūrakmens ir kalpošana cilvēkiem”.

 

Biļetes ir nopērkamas:

Biļešu serviss kasēs un
21.12.2014. SPLENDID PALACE kasē: Elizabetes ielā 61, Rīga.

bilesuserviss

 

Papildus informācija:
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
(+371) 26493974

 

rigas-dome-1

riga-2

biedriba-3