Kļūda
  • JUser: :_load: nav iespējams ielādēt lietotāju ar id: 954

Mocarta Rekviēms Rīga Domā

Dalies:

2010. gada 5. augustā RĪGAS DOMĀ plkst. 19:00

Piedalās: Profesionālais pūtēju orķestris „Rīga”, diriģents Valdis Butāns, Rīgas kamerkoris „Ave Sol”, kamerkoris „ Austrums”, solisti Sonora Vaice, Ilona Bagele, Krišjānis Norvelis.


Mocarta Rekviēms ir viens no klausītāju vismīļākajiem skaņdarbiem pasaulē - Mocarta dievišķās mūzikas un Rekviēma sacerēšanas leģendas dēļ.
1791. gadā, kad Mocarts saņēma pasūtījumu Rekviēma komponēšanai, viņš jau bija smagi slims. Nezināmais svešinieks, kas pasūtīja mirušo piemiņas mesu – Rekviēmu, Mocartam asociējās ar nāves vēstnesi. Komponista nāves brīdi pilnībā pabeigta bija tikai pirmā Rekviēma daļa – Requiem aeternam. Dažām sekojošām daļām bija vokālās partijas ar basso continuo pavadījumu un atsevišķu instrumentu balsis. Rekviēmu sakārtoja un pabeidza Mocarta laikabiedrs - austriešu komponists Francis Zīsmeijers.

Profesionālais pūtēju orķestris „Rīga” V. A. Mocarta Rekviēmu atskaņos franču komponista Dezirē Dondeine pārlikumā simfoniskajam pūtēju orķestrim. Transkripcijas autors ir labi pazīstams franču 20. gadsimta pūtēju orķestru mūzikas komponists. Mocarta mūzikai D. Dondeine piegājis ir lielu pietāti: pilnīgi nemainītas ir solistu un kora balsis, tikai orķestra stīgu instrumentu partijas ir pārliktas pūšaminstrumentiem, dodot Mocarta mūzikai ērģelēm līdzīgu skanējumu.

 

rigas-dome-1

riga-2

biedriba-3