Kļūda
  • JUser: :_load: nav iespējams ielādēt lietotāju ar id: 954

Koncerts Trīs mūzikas tilti starp Krieviju un Latviju

Dalies:

2011. gada 9. aprīlī RĪGAS LATVIEŠU BIEDRĪBAS LIELAJĀ ZĀLĒ plkst. 18:00

Rīgas Latviešu biedrības nama (RLB) Lielajā zālē notiks īpašs koncerts Trīs mūzikas tilti starp Krieviju un Latviju, kurā piedalīsies Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, diriģents Pāvels Lando (Krievija), kamerkoris Austrums, Rīgas Latviešu biedrības jauktais koris, Maskavas Latviešu kultūras biedrības koris Tālava un virkne pašmāju un Krievijas solistu — pavēstīja kamerkora Austrums diriģents Ārijs Šķepasts.


Projekta iniciators ir A.Borodina vārdā nosauktā Maskavas Simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Pāvels Lando un tas ir tapis ar Latvijas Vēstniecības Maskavā un Rīgas Domes atbalstu ar mērķi veidot un stiprināt starptautisko sadarbību starp abu valstu māksliniekiem.

Koncertā tiks atskaņota latviešu un krievu simfoniskā mūzika - Jāņa Ivanova un Borisa Čaikovska darbi orķestrim, bet noslēgumā abu valstu māksliniekus vienos Eiropas klasicisma lielmeistaru instrumentālā un vokāli instrumentālā mūzika. Kā pastāstīja Ā.Šķepasts, Maskavas Latviešu kultūras biedrības kora Tālava (vadītāja un dibinātāja Tamāra Semičeva) un divu RLB kolektīvu - jauktā kora un kamerkora Austrums izpildījumā izskanēs V. A. Mocarta Missa brevis Re mažorā.

Koncertā piedalīsies Latvijas Nacionālās operas solisti – G. Davidčuka (soprāns), L. Grecka (mecosoprāns), V. Jansons (tenors) un R. Mačanovskis (bass) un ērģelnieks A. Reinis. Izpildītāju vidū būs arī vairāki jaunie mūzikas mākslinieki – starptautisko konkursu laureāts, J. Krasnovas klavieru klases audzēknis Iļja Domņins (J. Mediņa mūzikas koledža) un vijolnieces māsas Anastasija un Daria Streļņikovas no P. Čaikovska Maskavas Valsts konservatorijas.

 


Biļetes būs pieejamas pirms koncerta Rīgas Latviešu biedrībā, cena viens un trīs lati.

rigas-dome-1

riga-2

biedriba-3