Kļūda
  • JUser: :_load: nav iespējams ielādēt lietotāju ar id: 954

II Emīla Dārziņa koru konkursa rezultāti

Dalies:

2009. gada 14. novembrī "Koru dienu" ietvaros notikušajā E. Dārziņa koru konkursā galveno balvu (par vislielāko punktu skaitu, 47,00 no 50,00) starptautiskā žūrija piešķīra Swedbank korim. Tā diriģents Artūrs Ancāns turklāt saņēma apbalvojumu kā labākais diriģents jaukto koru grupā, kas sacentās Latvijas Universitātes Lielajā aulā.
• 2. vietā (46,11 punkti) — Latvijas Kultūras akadēmijas jauniešu koris "Sõla", diriģents Kaspars Ādamsons
• 3. vietā (42,78 punkti) — Rīgas Latviešu biedrības koris "Austrums", diriģents Ārijs Šķepasts


Sieviešu koru grupā uzvarēja Rīgas Latviešu biedrības sieviešu koris "Ausma", diriģents Jānis Zirnis (45,67 punkti). Viņš arī — labākais diriģents sieviešu, vīru, meiteņu un jauniešu koru (uzstājās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā) žūrijas vērtējumā.
• 2. vietā (45,45 punkti) — koris "Viņas" — RKTMC "Mazā Ģilde" jauniešu kora "Balsis" meitu balsis, diriģenti Ints Teterovskis un Valdis Tomsons
• 3. vietā (44,11 punkti) — Liepājas pilsētas Domes Tautas mākslas un kultūras centra sieviešu koris "Aija", diriģente Gunta Vite

Vīru koru grupā 1. vietā — kora "Sõla" vīru grupa "Solis", diriģents Kaspars Vēvers (46,11 punkti)
• 2. vietā (46,00 punkti) — koris "Viņi", pazīstams arī kā puiši no kora "Balsis", diriģenti Ints Teterovskis un Valdis Tomsons
• 3. vietā (43,11 punkti) — Rīgas tehniskās universitātes vīru koris "Gaudeamus", diriģents Ivars Cinkuss

Meiteņu koriem 1. vietā — Daugavpils mūzikas vidusskolas meiteņu koris, diriģents Jevgeņijs Ustinskovs (44,44 punkti)
• 2. vietā (43,44 punkti) — Jelgavas 4. vidusskolas meiteņu koris "Spīgo", diriģentes Līga Celma un Liena Celma
• 3. vietā (37,89 punkti) — Bērnu un jauniešu centra "Rīgas skolēnu pils" kamerkoris "Tonika", diriģentes Inga Cimiņa un Zinta Filipoviča

Jauniešu koriem 1. vietā — Valmieras Kultūras centra jauniešu koris "Konsonanse", diriģenti Imants Točs un Jānis Jansons (43,67 punkti)
• 2. vietā (43,11 punkti) — Siguldas valsts ģimnāzijas jauniešu koris "Atvars", diriģents Jānis Baltiņš
• 3. vietā (42,56 punkti) — Babītes pagasta jauniešu koris "Maska", diriģenti Jānis Ozols un Laura Jēkabsone

Īpašo balvu par labāko latviešu komponista skaņdarba interpretāciju saņēma:
• koris "Sõla" un diriģents Kaspars Ādamsons;
• koris "Viņi" un diriģents Ints Teterovskis.